top of page

Арт-терапія

 

Арт-терапія для літніх людей

 
 
 
dom-internat-dlya-prestarelyh La-Vita
art-terapiya-dlya-pozhilyx-LA-VITA

В кінці минулого століття в психології з'явився такий термін, як арт-терапія. Її головним завданням є розвиток творчого потенціалу та самопізнання пацієнтів. Після виходу на пенсію у літньої людини утворюється маса вільного часу. Вона не знає чим себе зайняти і велика увага починає приділяти дрібним деталям, а також нескінченного самокопання. Після суб'єктивного аналізу свого життя людина починає себе накручувати. Їй здається, ніби вона стала не потрібна і це неодмінно призведе до знецінення її, як особистості. Спираючись на ці судження літня людина впадає в стан відчаю і депресії. Якщо в такій ситуації допомога та підтримка членів сім'ї не допомагає, родичі змушені звернутися до психотерапевта. Після детального обстеження фахівець пропонує план ефективного лікування, нерідко в нього входить такий напрямок, як арт-терапія.

Причини депресивного стану у людей похилого віку.

 
pochemu-u-pozhilyx-lyudej-nachinaetsya-d

Для будь-якої людини вкрай важливо займатися яким-небудь видом діяльності. Особливої ​​актуальності це питання має відносно новоявлених пенсіонерів. Через тотального неробства, яке звалилося їм на голову, літні люди роблять дивні спроби стати потрібними. Вони намагаються брати активну участь в житті кожного члена сім'ї, що може серйозно дратувати і викликати негативну реакцію домочадців.

Здорова психіка людини має певну потребу в самозайнятості. Коли людина довгий час нічого не робить, він втрачає сенс життя. Ясна річ, з'являються негативні стани психіки. Подібні ситуації добре відображають щоденні реалії літніх людей. Без звичної трудової діяльності відбувається згасання інтересів пожилої людини. Його перестають радувати навіть ті захоплення, які колись приносили велику радість.

Особливості арт-терапії психологія

Оскільки арт-терапія тісно пов'язана з мистецтвом - сеанси спрямовані на розвиток творчих здібностей. Що стосується методів арт-терапії їх безліч. Люди похилого віку з різними потребами і нахилами можуть підібрати для себе щось близьке по духу. На даний момент відомі наступні методи арт-терапії:

 • танцювальні групи

 • заняття з вокалу

 • літературні гуртки

 • декоративно-прикладна творчість

 • живопис

 • фотографія

 • театральне мистецтво і тд

Немає ніяких обмежень для самовираження. Найчастіше пенсіонер відкриває в собі здібності, які були приховані від сторонніх очей і навіть від нього самого протягом багатьох років. Іноді відбуваються неймовірні можливості і людина розкривається в повній красі, досягаючи внутрішньої гармонії за рахунок створення предметів мистецтва.

Існує 2 види роботи в даному напрямку:

Індивідуальні заняття. На них психолог працює один на один з пацієнтом. У розмові фахівець з'ясовує наявність існуючих проблем фобій і тривог.

Групові заняття. Коли літня людина працює в групі, акцент робиться на відновлення комунікативних навичок які були загублені

Користь від арт - терапії

Будь-який різновид арт-терапії має свою унікальну дію. Наприклад малювання знімає нервову напругу і розвиває дрібну моторику рук, також як, ліплення, бісероплетіння та вишивання. Крім того, створення картин сприяє самовираженню літньої людини. Дивлячись на образи, які пише пацієнт, психолог в силах визначити його душевний стан. Уроки співу позитивно впливають на мовний апарат. Особливу цінність такі заняття мають при порушеннях мови. А танці наповнюють людину хорошим настроєм і покращують координацію рухів.

У чому полягає перевага арт-терапії для літніх  людей? Для кожного індивідуального випадку, який пов'язаний з психічним порушенням літньої людини, фахівці можуть використовувати різні методи лікування. Арт-терапія, в цьому, плані має ряд переваг:

 • заняття мистецтвом не мають вікового обмеження

 • під час творчого процесу настає повний релакс

 • нерідко в групах арт-терапії літні люди заводять добру дружбу

 • розвиток внутрішнього потенціалу

 • ефект відволікання

 • естетичну насолоду

 • розвиток особистості

У повсякденному житті людина задіює лише малу частку своїх інтелектуальних здібностей. Арт-терапія здатна розвинути області мозку, які людина не використовує. Коли в життя літньої людини входить мистецтво, багато проблем відступають. Вони перестають дошкуляти своєму оточенню, займаючись натомість своїм розвитком. Замість постійних претензій і докорів, пенсіонер починає радувати Родичів хорошим настроєм і результатами своєї творчості. Поступово, в будинку налагоджується сприятлива обстановка.

Арт-терапія не здатна вилікувати серйозні психічні патології. Але якщо справа стосується психічно здорової літньої людини, який потрапив у важку ситуацію і не може вирішити особисто. Цей вид лікування стане відмінним способом боротьби з внутрішніми конфліктами. Позитивні емоції, які дарує людині похилого віку арт-терапія, приводять людину в життєвий тонус.Вона відкриває для пенсіонера нові можливості, хоча зовсім недавно, здавалося що життя втратило будь-який сенс і більше немає нічого цікавого. Завдяки такому психологічному лікуванню життя набуває яскравий відтінок.

bottom of page